Námestie Slobody 1994
020 01 Púchov
+ 421 911 470 740

Kolagénové solárium

Kolagénové solárium - neopaľuje ale stimuluje kolagén a elastín v pokožke celého tela.Kolagénové trubice využívajú viditeľné červené svetlo frekvencie 633 nm na znovuoživenie procesu foto-bio-stimulácie. Tento proces je spoluzodpovedný za tvorbu kolagénu a elastínu, ktoré udržiavajú pleť napätú a hladkú.

 

FOTO-BIO-STIMULÁCIA - Regenerácia a omladenie pokožky

 • Klinicky podložená stimulácia kolagénu a elastínu a hyaluronu
 • Vyhladzuje  jemné  vrásky  a redukuje hlboké vrásky , zlepšuje celkový vzhľad pleti
 • Vysoko účinný proti celulitíde, striam a rozšíreným cievkam
 • Zjemňuje póry
 • Miznú pigmentové a starecké škvrny
 • Znižuje opuchy a tmavé kruhy pod očami
 • Výrazne znižuje tvorbu vrások na tvári a dekolte
 • Regeneruje nechty a vlasy
 • Viditeľné napnutie pokožky na celom tele
 • Pleť vyzerá jasnejšie a zdravšie
 • Zlepšuje sa vstrebávanie a účinky kozmetických prípravkov

Rozsiahla štúdia* preukázala, že:

 • 97% klientov pocituje pevnost a pružnost pokožky celého tela,
 • 97% klientov pozoruje výrazný efekt liftingu tváre, krku a na dekolte,
 • 88% klientiek zaznamenalo znacnú celkovú vitalizáciu pokožky.

*Pozorovacie štúdia po dobu troch mesiacov, rok 2008, klinika Piano, Švajciarsko

Čo spôsobuje starnutie pokožky?

Starnutie pokožky je ovplyvnené radom faktorov. V dôsledku vnútorných a vonkajších vplyvov zaznamenávame neustále kožné zmeny od detstva až do dospelosti. Štrukturálne a funkčné zmeny nastávajú v dermise – vnútornej vrstve kože. Metabolizmus pokožky a prirodzené funkcie klesajú už od veku 25 rokov. Starnutie znamená, že bunky nášho tela nie sú schopné samoregenerácie a vekom je oslabená aj odolnosť voči vplyvom životného prostredia a baktériam. To má za následok suchú pleť, vrásky, citlivú pokožku a stratu elasticity kože. Po 45 roku života pokožka slabne, je jemnejšia a tenšia – takže je náchylnejšia k poškodeniu spôsobenému vonkajšími vplyvmi životného prostredia. Výskumné štúdie, mnoho odborníkov a dermatológov naznačujú, že červené svetlo vyžarované kolagénovými trubicami stimuluje a reaktivuje tvorbu kolagénu a elastínu v bunkách a práve tie sú kľúčovými proteínmi, ktoré dodávajú našej pokožke pružnosť, pevnosť a mladistvý vzhľad.

Čo môžeme očakávať od terapie červeným svetlom vyžarujúcim z kolagénových trubíc?

Na základe výskumu dokážu kolagénové lampy zlepšiť tón a farbu pleti, redukujú pigmentové škvrny, strie, celulitídu, červené žilky, zjemňujú vrásky a znižujú ich tvorbu. Červené svetlo taktiež stimuluje krvný obeh a pomáha regenerovať elastínové vlákna v tkanive, ktoré udržuje pleť pružnú a napnutú.

Je červené svetlo bezpečné?

Terapia červeným svetlom vyžarujúcim z kolagénových lámp je jedna z mála metód, ktorá je telu prirodzená, jemná a neškodná, a ktorá redukuje príznaky starnutia. Červené žiarivky sú bez ultrafialového žiarenia a ich pôsobenie je bezbolestné – nie je potrebný žiaden čas na zotavenie. Invazívne omladzujúce postupy ako napr. mikrodermabrázia, dermálne výplne a injekcie, chemický peeling alebo laser môžu mať vážne vedľajšie účinky. Pri použití kolagénových lámp je potrebné zvážiť resp. konzultovať s lekárom, ak ste citlivý/á na svetlo alebo užívate lieky, ktoré vyvolávajú precitlivenosť na svetlo. U niektorých je pocit jemného zahriatia. Terapia červeným svetlom sa nedoporúča kombinovať s prostriedkami, ktore samé o sebe vedú k nežiadúcim vedľajším účinkom.

Existujú nejaké opatrenia potrebné pred použitím?

Odporúčame použitie ochranných okuliarov.
Návštevy kolagénového solária by ste sa mali vyvarovať ak:

 • ste alergický na svetlo alebo používate kozmetiku, ktorá môže vyvolať fotocitlivosť
 • trpíte porfýriou
 • máte epilepsiu
 • užívate kortizón alebo steroidy

Aké lieky môžu spôsobiť fotocitlivosť?

Lieky spôsobujúce fotocitlivosť su napr. niektoré antibiotiká alebo antimalariká, tetracyklín, digoxín (liek používaný pri srdcovej arytmii) a taktiež niektoré sedatíva, orálne diabetické lieky, antidepresíva a steroidy. Ak užívate niektorý z týchto liekov alebo iné lieky, ktoré by mohli vyvolať kontraindikácie, poraďte sa prosím so svojim lekárom pred tým, ako použijete kolagénové solárium.

Ako preniká červené svetlo vyžarované z kolagénových lámp do pokožky?

Štúdie ukázali, že viditeľné červené svetlo preniká cez epidermis a dermis až k tukovej vrstve a má prospešné protizápalové vlastnosti. Červené svetlo stimuluje schopnosť pokožky vytvárať kolagén a elastín, ale rovnako aj zvyšuje okysličenie a vstrebávanie živín. Červené svetlo vo viditeľnom svetelnom spektre o 600nm a 700nm taktiež stimuluje vitalitu a priepustnosť kožných buniek. Laboratórne štúdie preukázali, že kožné bunky rastú o 150 až 200% rýchlejšie a prinášajú väčší úžitok živým tkanivám, ak sú stimulované farebným svetlom o určitej vlnovej dĺžke.

Opaľujú kolagénové soláriá?

Nie, kolagénové soláriá nevyžarujú UVA ani UVB lúče a vôbec neopaľujú.

Treba pripraviť pleť pred terapiou?

Pred použitím je potrebné pokožku na tvári a dekolte dôkladne umyť a vyčistiť. Odporúčame používať mierne čistiace mydlá, pretože zlepšujú prenos červeného svetla do pokožky. Týmto spôsobom nebude blokovaná časticami, ktoré by mohli odrážať svetlo.

Čím sa líši terapia červeným svetlom od laserového ošetrenia?

Červené svetlo je neinvazívne, prírodné, bez bolesti, neporušuje pokožku a nepáli ako laserové ošetrenie. Hojenie nie je potrebné. Laser využíva teplo a koncentrované svetlo na odstránenie tkaniva. Kolagénové lampy tkanivo neodstraňujú ani nevypaľujú, a preto nevzniká žiaden zápal alebo pálenie. Výskumné štúdie preukázali, že červené svetlo vyžarujúce z kolagénových solárií je jedným z mála dostupných neinvazívnych prostriedkov, ktoré prirodzene zmerňujú známky starnutia pleti, akými sú vrásky, škvrny a sivý odtieň pleti.

Kedy sa dostavia výsledky? 

Omaldzujúci efekt závisí od stavu pokožky, veku, rovnako aj od počtu a výkonu trubíc v systéme. Každý reaguje inak. Výskum však ukázal, že mnoho ľudí potvrdilo viditeľné výsledky vrátane zlepšeného odtieňa pleti, zmenšenia pórov a zníženia výskytu stareckých škvŕn počas prvých 30-60 dní pri pravidelných návštevách. Pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov je potrebná aj doplnková starostlivosť o pleť a telo.

Ošetruje červené svetlo celulitídu?

Nie sú žiadne priame štúdie alebo dôkazy na úplné odstránenie celulitídy, pokožka je po terapii červeným svetlom napnutejšia a pružnejšia, čím sa viditeľnosť celulitídy môže zjavne znížiť.

Je IPL alebo laser využívaný rovnakým spôsobom ako kolagénové lampy? 

Nie, všetky z týchto technológií používajú svetlo ako zdroj energie, ale aplikácie sú veľmi odlišné. IPL a laserové terapie sú považované za invazívnu liečbu. Pacienti môžu trpieť opuchmi, modrinami alebo dlhodobým poškodením pleti. Pri použití IPL technológie alebo lasera sa musíte pár týždňov vyhýbať priamemu slnečnému žiareniu, ale kolagénové solárium môžete používať počas celého roka, dokonca pôsobí blahodárne na pokožku po jej vysušení slnkom a morskou vodou.

Čím sa líši terapia červeným svetlom od LED svetla? 

LED liečby sú oveľa drahšie a vzhľadom na obmedzenie v oblasti technológie a nákladou sa sústredia vždy len na jednotlivé časti tela. Použitím kolagénovej kozmetiky a celotelovej terapie červeným svetlom môžu naši klienti dosiahnuť výsledky na oveľa vyššej úrovni a uspokojiť tým svoje potreby.